Paříž

Paříž je hlavní a největší město Francie. Zaručeně okouzlí i Vás, svým půvabem a velkým množstvím památek. Jestliže se rozhodnete strávit v Paříži dovolenou, tak určitě nebudete svého rozhodnutí litovat a dokonce až se vrátíte domů, tak ještě dlouho budete vzpomínat na tu přenádhernou atmosféru.

Mezi ty nejznámější památky Paříže patří zaručeně Eiffelova věž, která je pojmenována po svém architektovi, která byla postavená k příležitosti Světové výstavy v roce 1989. Další významnou památkou je stojící stavba na ostrově uprostřed Sieny, raně gotická katedrála Notre Dame. Další krásná stavba je bazilika Sacré Coeur, ze které je krásný pohled na město. Ve čtvrti Montmartre můžete obdivovat pouliční výtvarníky a navštívit legendární kabaret Moulin Rouge. V centru musíte navštívit vítězný oblouk, který nechal postavit Napoleon Bonaparte.

noční paříž

Dále určitě nezapomeňte navštívit, známe muzeum Louvre, kde můžete obdivovat Monu Lisu a jiné unikátní exponáty. Jestliže budete mít v Paříži více času, určitě navštivte zámek ve Versailles, který je symbolem velikosti krále Slunce, Ludvíka XIV.

Jak je známo, obyvatelé Francie si potrpí na výborné jídla, takže při svém pobytu v Paříži alespoň jeden večer nezapomeňte si dojít na vydatnou romantickou večeři v některé místní restauraci. Udělejte si chvilku klidu a se sklenkou vína v ruce vyčkejte, až vám číšník donese dalších chod plný delikates.

západ slunce

Doprava

Paříž má dvě velké mezinárodní letiště, Orly a Charles de Gaulle. Letiště Orly, které leží jižně od Paříže, má dva terminály. Z Prahy do Paříže se nejlépe dostanete letecky. Mnoho aerolinek nabízí levné letenky Paříž, takže výběr bude velký. Pokud se budete chtít dostat z letiště do centra, můžete použít zvolit buď cestu vlakem, nebo autobusem.

Další letiště Charles de Gaulle, je nejmodernější pařížské letiště, které můžete znát i pod názvem Roissy, toto letiště leží severovýchodně od města. Pokud se budete chtít dostat z letiště do centra, použijte příměstské vlaky, jedna jízda vás bude stát 8,50 euro a cesta trvá cca 40 minut.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup