Jak ven z manželské krize?


Nejedno manželství postihne za jeho trvání krize. Někdy se nám ji podaří zdárně překonat, v opačných případech je to nekonečné trápení obou manželů, které může být ukončeno až rozvodem. Z překonané krize pro nás vyplývají i určitá pozitiva, pokud se poučíme ze svých chyb, tak nás tento problém může posílit. Klíčové je naučit se krize překonávat a rovněž jim předcházet.

 

Umění komunikace

Nedostatečná komunikace je problém, jež je přítomný téměř ve všech manželstvích.

pár jedoucí na kole

Jestliže se spolu nenaučíte efektivně komunikovat, bude řešení vašich problému velice náročné a v některých případech dokonce nemožné. Zapomeňte na komunikaci přes sociální sítě, textové zprávy či telefonní hovory. Takto na dálku je totiž člověk schopen napsat či říci věci, které by naživo nikdy neřekl. Nejlepším způsobem jak řešit problém a začít pracovat na zlepšování vašeho vztahu, je upřímný a otevřený rozhovor z očí do očí.

 

Když nastane ticho

Pokud se ocitáte ve fázi, kdy máte pocit, že si již s manželem nemáte co říci, že vše důležité už padlo a situace se stejně nezlepšila, pak na nic nečekejte a vyhledejte pomoc odborníka. 

ruce zapletené do sebe

 

Manželská poradna Praha nabízí individuální přístup ke každému páru. Společně se vám podaří obnovit komunikaci ve vztahu, která je prvním krokem k záchraně vašeho manželství. Spoustu párů bojuje se studem svěřit se se svými partnerskými problémy třetí osobě, což je naprosto normální a běžné. Věřte, že nejste jediný pár, který prochází manželskou krizí a pokud máte společnou vůli a odhodlání, potom se dají překonat veškeré problémy.

Specializovaný odborník vám pomůže otevřít citlivé problémy, které vás a vašeho manžela trápí. Mějte na paměti, že čím dříve se rozhodnete krizi řešit, tím větší je šance, že ji společně překonáte. Důležité je také, aby se o záchranu vztahu snažili oba manželé a věnovali tomu energii a čas rovným dílem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup