Nakupování budoucna

Od směnného obchodu přes hypermarkety až do dnešní doby. Nakupování už nemůže být jednodušší. V posledních několika letech se rozrostly online markety díky, kterým máme možnost nakupovat z pohodlí našeho domova. Tyto online markety či E-shopy mají širší nabídku, po našem výběru si zmíněné zboží necháme zaslat, prostřednictvím různých služeb až k našim domovním dveřím. Problémem ale je, že osoby, které by tuto volbu potřebovaly, protože už nejsou tak mobilní jako před několika lety, nejčastěji nejsou obeznámeni s těmito možnostmi.
osoba, nakupující v pohodlí
Teprve nedávno se zavedli i E-shopy s potravinami a jiným trvanlivým zbožím, kde je možné si objednat prakticky vše co potřebujete, abyste navařili pro celou vaši rodinu. Těchto možností využívají často mladí lidé, kteří žijí ve stále rychlejší době a doručení až domů perfektně vyhovuje jejich životnímu stylu.
Stejně tak, jako malé obchody při příchodu velkých hypermarketů, tak i velké hypermarkety příchodem E-shopů, značně ztratily část svých zisků. Díky online marketům můžeme nakupovat i zboží z jiných zemí, a to za pouhý zlomek ceny, za kterou bychom ho pořídili u nás. Nejčastěji se jedná o výrobky z Číny, takové zboží má nejčastěji poštovné zcela zdarma.
symbol nákupní košík, zavináč
To je možné díky hromadnému odesílání balíčků a celkově podporovanému prodeji. Velké množství balíčků se do evropských zemí dostává v kontejnerech, kde je cena této přepravy rozdělena počtem balíčků, ve finále tak cena nedosáhne ani 1 koruny. Mezi ty nejznámější a nejvíce používané patří například AliExpress nebo EBay. Nicméně mezi těmito obchody jsou četné rozdíly. Shrneme-li je, tak AliExpress prodává zboží vždy za pevné ceny, oproti tomu je EBay spíše aukční místnost, koneckonců jeho heslem je „Co se ti nehodí, hodí se jinému“.
Nakupování pomocí E-shopů je velice pohodlné, ale nese si svoje nevýhody, jako je dlouhá doba doručení, nebo riziko obdržení poškozené věci. S těmito riziky musíme počítat a být při nákupu zboží na internetu obezřetní.