Počítačové hry

Tento druh her je ze všech nejznámější. Hrají je všichni, protože jdou na tom úplně nejzákladnějším počítači a kdo v dnešní době nemá počítač. Je sice pravda, že asi na nějakém muzejním exponátu, který někdo může doma ještě mít si moc her nezahrajeme a ty nejnovější ani nespustíme, protože největším problémem dnešních počítačových her je náročnost hardwaru. Hry se dnes programují s opravdu vysokou grafickou náročností a pokud nemáme ve svém počítači dostatečně silnou grafickou kartu, tak většina her nám prostě nepůjde spustit.
Herní konzole
Spousty lidí hraje hry jen na počítači, protože jim je přívětivější to, že hru mohou hrát na klávesnici a vše ovládat myší. Ten, kdo s počítačem pracuje každý den, tak je to pro něj mnohem lepší a snazší než se učit s nějakým ovladačem. Někomu však nedělá problém, hrát s ovladačem i klávesnicí a myší proto různě hry střídá. Jak konzolové, tak i počítačové.
Na počítače se vytváří spoustu her. Od velmi zajímavých a úspěšných až po úplné blbiny, které pořádně nefungují a jsou udělány úplně špatně. Mezi nejhranější hry roku 2019 patří například Metro Exodus což je taková postapokalyptická střílečka z ruského prostředí. Další nejhranější hra je třeba Forza Horizon 4, což je takový závodní simulátor, ve kterém se závodí s auty, kterých tam je opravdu velká spousta, a navíc se neustále přidávají nové a nové.
Ovladač na konzoly
Většinou si lidé dnes rozhodují podle vlastních preferencí, na jakém zařízení budou hrát, a to podle toho, na čem se jim hraje nejlépe. Konzole se na rozdíl od počítače liší jednou velkou věcí a to tím, že konzole jsou už uzpůsobeny na hry, proto mají mnohem lepší grafickou kartu než procesor, protože jak už jsem zmiňoval u her je potřeba co nejlepší obraz. Někdo má konzole rád, někdo je prostě nesnáší záleží jen na člověku. Uvidíme, jestli se v budoucnu budou hrát hry i na jiných zařízeních, než je počítač, telefon a herní konzole.