Spotify – neomezená hudební knihovna

Stahování jednotlivých písniček do zařízení odzvonilo. Jelikož se jednalo o složitý a nudný proces, ve kterém si uživatel musel najít svůj oblíbený song na internetovém úložišti a jeden po druhém si je stahovat do počítače nebo do telefonu, není se čemu divit, že mnoho lidí přilehlo k alternativě, co značně šetří čas. Se službou zvanou „Spotify“ již neztratíte mnoho času, a pokud si připlatíte nějaký ten poplatek, jednotlivé hudební stopy za vás budou automaticky staženy, budete-li si to přát.

mobilní aplikace Spotify

Trocha historie

Spotify je hudební služba, původem ze Švédska, která umožňuje streamování hudby a poslech podcastů na různá témata. Jedná se o velmi populární nástroj k poslechu muziky, který můžete používat jak na svém počítači, tak na tabletu nebo chytrém mobilním telefonu. V tomto roce bylo zaznamenáno, že tuto službu používá přes 248 milionů posluchačů, kdežto přes 113 milionů lidí je platících a využívajících prémiové funkce.

 

Přednosti

Největší výhodou této hudební knihovny je ta, že zde můžete najít prakticky jakoukoliv hudbu. Ať už se jedná o staré hity, na které naše babičky trsaly během svých mladých let nebo po nejmodernější skladby na české a zahraniční hudební scéně, výběr je v knihovnách Spotify neomezený. Během vyhledávání můžete narazit i na mnoho playlistů, co vytvořili další lidé a mnohdy dáte přednost přidání jejich playlistů do vlastní knihovny oproti tomu, abyste si vytvářeli vlastní seznam skladeb. Je to pohodlné a mnohdy se jejich hudební styl překryje s tím, co máme vy. Pokud ne, nic vám nebrání si některé songy ze seznamu odebrat. 

 

Co se týče podcastů, jedná se o audio soubory, které namluvil člověk a převedl do MP3 formátu. Takovéto soubory nosí často užitečné informace a dají se poslouchat celé hodiny. Posluchač se tak ledacos dozví. V tomto zábavním online středisku zde můžete, jak již bylo řečeno, na podcasty narazit také. Nemusí se jednat o anglické pasáže, nýbrž zde najdete rovněž i ty české. Pokud znáte například Davida Vaníčka, který je znám z Youtube kanálu Dva tátové, jeho povídání na různá témata si zde můžete poslechnout zcela zdarma. Kromě toho se můžete naučit třeba něco ze světa copywritingu, vaření, literárních činností atp.

logo Spotify

Výhody a nevýhody?

Zatímco placená verze Spotify nabízí šanci si stahovat všechny soubory do zařízení, aby byly dostupné i v režimu offline, tedy kdy jste zrovna bez připojení na internet, tak se i zbavíte otravných reklam, které se vám neustále spouští během poslechu. Pokud jde o „freeware“ verzi této služby, účastníci svých seancí poslouchají skladby v nízké kvalitě. V mobilní aplikaci nemůžete libovolně přeskakovat písničky. Vždy musíte poslouchat to, co vám zrovna padne. Cena prémiového účtu se může v jednotlivých zemích lišit, nicméně v České republice to činí za jednotlivce 6 EUR na měsíc, tedy kolem 150 korun.

 

Na co ještě čekáte? Zanechte ilegálního stahování z webových stránek a běžte okusit nový způsob poslechu hudby!