Tip na letní dovolenou s ubytováním v Lokti nad Ohří

Plavba po Ohři a jízda na kolech – milovníci aktivně trávené dovolené mají v České republice tolik možností, že jim ani uzavřené hranice kvůli koronaviru nezpůsobí žádná traumata. Virová epidemie přináší v tomto směru spíše výhodu, máme totiž více příležitosti konečně si uvědomit, jak je právě naše vnitrozemí natolik bohaté na překrásné historické objekty a přírodní úkazy, že by bylo pošetilé se jim obloukem vyhnout a rok co rok cestovat na dovolenou k přímořským letoviskům.

stezka podél Ohře

Jednou z možností, jak báječně prožít volné dny, je zkombinovat plavbu po řece a cykloturistiku. Prakticky to lze provést velice snadno, plavidla je možné vypůjčit a s majitelem půjčovny dohodnout i jejich převzetí s tím, že využijete i jejich přepravy na předem dohodnuté místo. To samé se dá zopakovat i s jízdními koly, buď budete mít své vlastní, anebo si je opět zajistíte v půjčovně. Některé půjčovny vám pronajmou jízdní kola i plavidla současně a můžete pružně plánovat aktivní sportování podle potřeby.

u řeky Ohře

Hrad Loket a řeka Ohře

Plavba po Ohři je nejatraktivnější z Lokte přes Karlovy vary, v úseku peřejí Hubertus, a mezi Kyselkou a Velichovem. Úsek je splavný za jediný den, takže můžete naplánovat pobyt velice pružně. Vyplatí se prohlédnout si historické jádro města Loket a zarezervovat si ubytování Loket nad Ohří v některém z penzionů a odtud pak podnikat plavbu a stejně tak i cyklistické výlety. Např. podél říčky Teplá do Bečova nad Teplou, k zatopenému jezeru Michal u Sokolova, které je ideální na koupání, anebo se vydat směrem k Mariánským Lázním, či do Krušných hor do Abertam, případně vystoupat k nejvýše položenému městu v České republice – Božímu Daru.

Variant aktivní dovolené je tu mnoho, přizpůsobit byste je měli své kondici a možnostem volného času a záhy zjistíte, že Krušné hory, Slavkovský les, Tepelská vrchovina a celá lázeňská oblast patří mezi nejkrásnější místa v Česku, co byste si je neměli nechat ujít.